Usuwanie żylaków metodą Venaseal w H-T. Centrum

21 kwietnia 2016 r. w H-T. CENTRUM został przeprowadzony przez dr Tomasza Orawczyka unikalny, pierwszy na terenie Śląska, zabieg usuwania żylaków technologią klejenia żył – VenaSeal.

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA VENASEAL

System zamykania żylaków VenaSeal (vena- żyła, seal- klej) to małoinwazyjna metoda leczenia żylaków, która z powodzeniem może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych.
Jest to metoda niemal całkowicie bezbolesna, wymaga jedynie niewielkiego nakłucia celem wprowadzenia do światła żyły specjalnego systemu. Nie wymaga tzw. znieczulenia tumescencyjnego, co oszczędza pacjentowi wykonanie kilku- kilkunastu nakłuć koniecznych w trakcie wykonywania innych zabiegów, służących do likwidowania żylaków. Odpowiednie umiejscowienie systemu, pod kontrolą wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego, pozwala na precyzyjne podanie kleju z grupy cyjanoakrylatów, co skutkuje zamknięciem żyły.

Procedura ta jest krótkotrwała-czas zabiegu to zazwyczaj kilkanaście minut.
Cechuje ją również bardzo wysoka, niemal stuprocentowa skuteczność, nawet w przypadku bardzo dużych żylaków i wykonywania zabiegu na dwóch kończynach oraz bezpieczeństwo – nie obserwowano dotąd żadnych, poważnych powikłań, w trakcie jej wykonywania.

Bardzo dużą dogodnością tej metody jest brak konieczności noszenia pończoch przeciwżylakowych w okresie pooperacyjnym. W związku z tym zabiegi te mogą być przeprowadzane z powodzeniem w okresie letnim oraz u szczególnej grupy pacjentów, u których noszenie pończoch jest przeciwwskazane (uczulenie na materiał stosowany do ich produkcji, istotne niedokrwienie kończyn dolnych) lub niemożliwe (bardzo duże obwody kończyn, utrudniające dobór odpowiednich pończoch).

Największą zaletą zamykania żylaków, przy użyciu metody Venaseal, wydaje się być możliwość natychmiastowego powrotu pacjentów do aktywności zawodowej jak również swoich obowiązków domowych.

 

DOŚWIADCZENIE I PASJA

Zabiegi usuwania żylaków są wykonywane przez dr Tomasza Orawczyka, specjalistę chirurgii naczyniowej, posiadającego ponad 20 letnią praktykę kliniczną, mającego bardzo duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń żył, który ukończył pełny cykl szkoleń i jest certyfikowany w zakresie stosowania systemu Venaseal.

Aby uzyskać dodatkowe informacje prosimy o kontakt telefoniczny:

501018631