Dietetyk Tychy – psychodietetyk – indywidualne plany żywieniowe

Planujesz schudnąć, ale nie wiesz od czego zacząć? A może odchudzałeś się już wielokrotnie, ale w końcu zawsze wracałeś do starych nawyków żywieniowych? Umów się na wizytę do naszego dietetyka, dowiedz się, jak zrzucić zbędne kilogramy i jak ponownie nie przytyć – zadbaj o swoje zdrowie i piękną sylwetkę, współpracując z psychodietetykiem z H-T. Centrum Medyczne!

Dietetyk Tychy – skuteczne odchudzanie bez efektu jojo

Nadwaga i otyłość to prawdziwa epidemia XXI wieku, która w coraz większym stopniu dotyka Polki i Polaków. Tylko co trzecia osoba w naszym kraju ma prawidłową masę ciała, a co trzecia mierzy się z otyłością I, II lub III stopnia. Problem jest bardzo poważny, ponieważ nadwaga i otyłość wpływa na ogólny stan naszego organizmu. Zwiększa ona ryzyko nowotworów, chorób serca i układu krążenia, zwyrodnień stawów. Jest ona także bezpośrednią przyczyną chorób metabolicznych.

Jednocześnie coraz więcej osób interesuje się zdrowym odżywianiem, a także podejmuje różnego rodzaju aktywności fizyczne. Do zdrowej diety i ruchu przywiązuje coraz więcej uwagi osób z prawidłową masą ciała, jak i osób z nadwagą i otyłością. Dlaczego więc statystyki dotyczące nadwagi i otyłości pogarszają się każdego roku? Główną przyczyną jest fakt, że zdecydowana większość osób, którym udało się schudnąć, w przeciągu roku wraca do swojej poprzedniej wagi. Nie mówimy, że schudnąć jest łatwiej niż utrzymać wagę – schudnąć nie jest łatwo, ale wytrwać w nowych nawykach żywieniowych jest jeszcze trudniej. I chociaż wielu osobom udaje się samodzielnie zrzucić zbędne kilogramy i uniknąć efektu jojo, pomoc dietetyka wydaje się być kluczowa w walce z nadwagą i otyłością.

shutterstock 1515243626 - Dietetyk Tychy – psychodietetyk – indywidualne plany żywienioweOdchudzanie pod okiem psychodietetyka – kiedy warto zgłosić się do specjalisty?

W H-T. Centrum Medyczne pracują specjaliści, którzy pomagają pacjentom zwalczyć choroby metaboliczne. Spośród nich wyróżnić należy psychodietetyka, który odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu wielu osobom. Psychodietetyk nie tylko układa indywidualne plany żywieniowe, ale pomaga wcielić je w życie. Rolą specjalisty jest nie tylko wskazanie, co zrobić, żeby schudnąć, ale przede wszystkim przeprowadzenie przez ten trudny proces i sprawienie, by był on możliwie najłatwiejszy. Nasz psychodietetyk dużą uwagę skupia na wypracowywaniu nowych nawyków żywieniowych, w których pacjenci będą w stanie wytrwać całe życie. Dzięki temu samo odchudzanie jest mniej obciążające, przynosi lepsze efekty, a pacjent po kuracji odchudzającej bez trudu wytrwa w postanowieniach.

Takie wypracowanie nowych nawyków żywieniowych wymaga holistycznego podejścia. Dietetyk stara się poznać przyczyny trudności w odchudzaniu. A one mają często podłoże psychologiczne: zajadanie stresów, nastawienie „wszystko albo nic”, brak wiary w siebie to najczęstsze przyczyny nieudanego odchudzania.

Do psychodietetyka może udać się każdy, również osoby z prawidłową masą ciała. Do takiej wizyty szczególnie zachęcamy osoby, które:

  • „odchudzają się całe życie”
  • w przeszłości schudły, a później doświadczyły efektu jojo
  • zajadają stres
  • szybko się poddają w stosowaniu diety
  • cały tydzień pilnują diety, a w weekend całkowicie o niej zapominają
  • liczą każdą kalorię, nie potrafią przestać się odchudzać mimo prawidłowej masy ciała
  • ważysz się kilka razy dziennie
  • cierpią na bulimię, anoreksję, kompulsywne objadanie się

Zaburzenia odżywiania, stres, nieodpowiednia relacja z jedzeniem, a także ze swoim ciałem to poważne problemy, z którymi mierzy się wielu naszych pacjentów. W ich przypadku dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub jest całkowicie nieskuteczna, mimo wielu wyrzeczeń i wyczerpujących ćwiczeń. Psychodietetyk ułoży indywidualny plan żywieniowy z uwzględnieniem stanu zdrowia, trybu życia i potrzeb pacjenta, a także pomoże uporać się z problemami, które stają na przeszkodzie w drodze o zdrowie i piękną sylwetkę.

Dietetyk Tychy – indywidualne plany dietetyczne i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych

Odchudzanie to nie sprint – to maraton. Rozgrzewka, a później wolny trucht przeplatany marszem pozwolą Ci utrzymać kondycję na całym dystansie, który zakończysz sukcesem – dobiegniesz do mety, a po krótkiej przerwie nadal będziesz zmotywowany, by wziąć udział w kolejnym biegu. Dzięki pysznej, dobrze zbilansowanej diecie nie będziesz chodzić głodny, a sporadyczne odstępstwa będą jej integralną częścią. Nasz psychodietetyk mgr Małgorzata Chodyła nauczy Cię jeść zdrowo i smacznie, ale również pokaże Ci, jak bez wyrzutów sumienia wpleść w jadłospis i bilans kaloryczny ulubione przekąski czy desery. Dzięki temu okazjonalny kawałek tortu czy wyjście ze znajomymi na pizzę nie będą dla Ciebie wewnętrzną walką. I chociaż nie ułożymy dla Ciebie profesjonalnego planu treningowego, wyjaśnimy Ci, jak ćwiczyć i co robić, by odchudzanie było efektywniejsze, a jego efekty jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Psychodietetyk pokaże Ci również, jak „wyjść z diety” – wejście na zerowy bilans kaloryczny bywa ogromnym wyzwaniem, szczególnie dla osób, którym udało się rzucić bardzo dużo kilogramów. Nasz specjalista pomoże Ci przełamać barierę psychologiczną. Część naszych pacjentów po skutecznej redukcji rozpoczyna równie skuteczną „masę” – niewielka nadwyżka kaloryczna w połączeniu z treningami siłowymi to znakomity sposób na zbudowanie tkanki mięśniowej, dzięki której sylwetka jeszcze lepiej się prezentuje, a ryzyko kontuzji spada.

Współpraca z dietetykiem przynosi wiele korzyści, a utrata zbędnych kilogramów jest „jedynie” przyjemnym efektem ubocznym. Twój wiek metaboliczny będzie mniejszy, Twoje wyniki badań się poprawią, a Ty będziesz mieć więcej energii i wiary w siebie. Zapraszamy do dietetyka w Tychach w H-T. Centrum Medyczne!

Wzbogaciliśmy dla naszych pacjentów ofertę o zabieg transplantacji mikrobioty jelitowej (FMT)

X