Opis Cennik Nasi specjaliści
waga - Choroby metaboliczne

Profilaktyka przede wszystkim


Cukrzyca, nadciśnienie i miażdżyca to bez wątpienia najważniejsze i najgroźniejsze czynniki zwiększające ryzyko zapadania na choroby serca i naczyń. Proponujemy Państwu porady z zakresu ustalenia optymalnej terapii w profilaktyce pierwotnej i wtórnej chorób układu sercowo-naczyniowego. Bardzo ważne jest uwzględnienie tzw. profilu bezpieczeństwa, w szczególności w przypadkach stosowania wielu leków. Zajmujemy się również diagnostyką uszkodzeń wątroby na tle metabolicznym.

Nie tylko leki


Skuteczne leczenie schorzeń metabolicznych nie może opierać się jedynie na przyjmowaniu leków. Niezbędnym elementem terapii jest współpraca wykwalifikowanego personelu medycznego z dietetycznym oraz wsparciem psychologicznym. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest osiągnięcie szybszych i trwalszych efektów leczenia i zminimalizowania ryzyka niepożądanych zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

– Hipokrates


To, co spożywamy, kształtuje nasze zdrowie i samopoczucie. Odżywianie wpływa na stany emocjonalne, koncentrację oraz występowanie bądź unikanie wielu chorób. Odpowiednio ułożona i stosowana dieta reguluje kondycję organizmu, wpływa na profilaktykę chorób, jak również wspomaga leczenie farmakologiczne. Ponieważ organizmy różnią się od siebie, nie istnieje przepis na dietę uniwersalną. Dlatego warto podążać w kierunku diety spersonalizowanej. Każdy organizm ma inne potrzeby żywieniowe, uwzględniające ewentualne nietolerancje i alergie pokarmowe, przyjmowane leki, przebyte choroby, charakter codziennej pracy, aktywność fizyczną, itp.

metaboliczne - Choroby metaboliczne
metaboliczne 1 - Choroby metaboliczne

W H-T.Centrum rozumiemy również, że nabycie świadomości w zakresie prawidłowego odżywiania jest pierwszym krokiem. Kolejnym jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Dlatego rekomendujemy współpracę z wykwalifikowanym personelem medycznym oraz dietetycznym, którego kompleksowe działanie uzupełnione jest poprzez wsparcie psychologiczne.
Współpracę z Pacjentem rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz szeregu badań diagnostycznych. Pozwala to na dopasowanie diety do konkretnych potrzeb, uwzględniających indywidualne cechy (m.in.: płeć, wiek, grupa krwi, typ sylwetki) oraz czynniki dodatkowe (np. przyjmowane leki).


Diagnostyka, wykonywana w naszym gabinecie, obejmuje:

  • testy na nietolerancje pokarmowe
  • testy na celiakię
  • analizy pierwiastkowe włosów
  • analiza składu masy ciała
  • diagnostyka stanu odżywiania.
CENNIK H-T.CENTRUM
  • KONSULTACJA DIETETYCZNA 150 PLN
  • KONSULTACJA W LECZENIU 110 PLN
CENNIK H-T.CENTRUM
  • KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA 150 PLN
  • KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA W TERAPII 120 PLN

Poznaj 2 specjalistów H-T.Centrum